O MNĚ

Jmenuji se Petra Němečková, najdete mne pod jménem, které se již stalo značkou, La Petien. Více než 10 let se věnuji osobnímu růstu, jsem osobní a firemní kouč, malířka. Postupně vám vylíčím svůj příběh.

JÁ A KOUČINK

Již od malička mě zajímaly lidské příběhy, vztahy mezi lidmi, lidské chování ... Byla to taková hra. Jedna z disciplín bylo najít příčinu toho kterého chování, proč ten či onen je takový jaký je, co se dělo u něho doma, jaký vztah měli jeho rodiče... Výsledek jsem vždy konzultovala s odborníkem, moje maminka je psycholog. Tento vzorec chování, způsob smýšlení mi byl tudíž vštěpován téměř od narození. Práce s lidmi mi byla asi předurčena.

Vystudovala jsem sociální pedagogiku se zaměřením na etopedii (na osoby s poruchami chování). Již při studiu jsem věděla, že si chci po škole absolvovat nějaký psychoterapeutický kurz a mým posláním bude skrze toto pomáhat lidem na jejich cestě životem. Po škole mne však cesta svedla k naprosto jinému oboru, k produkční činnosti. Z počátku mě to naplňovalo, ale postupně jsem začala mít pocit, že ztrácím sama sebe. To se projevilo i na mém zdraví. A tak jsem, jak se říká, doslova, skočila. Ze dne na den, bez jskékoliv jisdtoty, jsem opustila práci a náhodou se mi do cesty připletla koučovací technika EFT a já se dala na cestu osobního rozvoje. Zprvu jsem pracovala sama na sobě a následně začaka vést i ostatní. Můj růst podpořily další metody jako NLP, Systemika dle Virginie Satirové, TKDM a následně ACCESS BARS. To všechno hrálo důležitou roli a já vše uplatňuji v osobním i profesním životě dodnes.

Nyní mám vlastní Studio La Petien, které slouží jako prostor pro setkávání absolventů kurzů TKDM, ACCESS BARS. Kde pořádám kurzy Access Bars. Probíhají zde osobní konzultace i firemní školení či teambuilding. Slouží také jako galerie. A čeho? Čtěte dále.

JÁ A MANDALY

Startovací místo jsem vám již popsala výše. V období, kdy jsem měla pocit, že ztrácím sama sebe, v období hledání, mne navíc opustila mému srdci velmi blízká osoba, moje babička. Tato smutná událost mě silně zasáhla a já jsem z této nelehké situace hledala cestu ven. Jednoho dne jsem se náhodou dostala na hodinu jógy, kde jsem se seznámila s lektorkou alternativního léčení. Začala jsem navštěvovat kurzy, které vedla, studovat něco, o čem jsem do té doby měla jen velmi zkreslenou představu. A právě při tomto studiu jsem objevila kouzlo mandal. Tvorba mandal mi pomohla vše ustát, zahojit se a s optimistickým naladěním kráčet dál životem. A protože mandaly, má osobní mandala mi tolik pomohly, rozhodla jsem se jimi, svoji tvorbou, obdarovat i své blízké. Časem se okruh zájemců o mé mandaly začal zvětšovat, dnes moje klientela sahá třeba až do Singapuru. A protože ráda propojuji tradici s aktuální dobou, přemýšlela jsem, jak by vypadala taková moderní mandala plná hojnosti. A co více nese tyto vlastnosti než lesk a třpyt krystalů komponentů swarovski. Tvořím tedy ručně malované mandaly, které jsou plné záře, hojnosti, optimismu, víry a naděje a které díky krystalům tvoří dojem živé mandaly.

JÁ A AKRYLOVÉ OBRAZY

A jak jsem psala výše, protože si vybírám více a více a stále se dívám po dalších možnostech, které by mi obohatily život, vstoupily do mého života i obrazy malované akrylem na plátno. A to takovou rychlosti a doslova ze dne na den. Stejně jako přišla nám všem do života zkušenost s Covidem. V půlce března, kdy jsme zavřela studio a ocitla se doma, jsem vůbec netušila, co bude dál. Dělat konzultace online mi nedávalo smysl. Nic nedělat, nadávat a čekat mě taky nebavilo. Tušila jsem, že toto období může být mnohem víc, než jak nám bylo předáváno. A tak jsem si začala pokládat otázku: "Jakým přínosem mi toto může být? Co dalšího tady ve mě je, o čem ještě nevím? Jakým přínosem mohu být já? Co když tohle všechno je tak skvělé, že to zatím jen nevidím? A co mi to má přinést?" No a pak ... jednoho dne ráno jsem si vzpomněla, že mám doma plátno a akrylové barvy. Toho času zhruba před rokem mi přítel říkal, že bych mu mohla namalovat obraz podobný tomu, co někde zahlédl. Pamatuji si, jak jsem mu říkal: "Blázníš? Maluji mandaly ne obrazy, to neumím." Nedalo mi a zkusila jsem to. A od té doby, jsem nepřestala :-)