Obraz TRANSFORMACE

Akryl na plátně

Originál

115 x 75 cm

Význam: TRANSFORMACE. Obraz nám dává naději, sílu, odhodlání překonat vše k cíli. A ta cesta se jmenuje život a je opravdu prožitá. Nikoliv jen odžitá. Skutečná. Vědomí si každého přítomného okamžiku. Odvaha postavit se sám sobě. Vítězství.


53 000,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy

TRANSFORMACE. Doslovný význam tohoto slova znamená - postupná přeměna, což na něho perfektně sedí. Když jsem ho začala v lednu tvořit, ani by mě nenapadlo, že bude dotvořen až v listopadu. A že projde tolika proměnami.

Ukrývá v sobě symboliku transformace, přeměny, chcete-li na té nejhlubší úrovni. Přeskupení buněk. V první fázi v něm byli motýli, to, že je přemaluji a že na konci na něm budou kolibříci, jsem opravdu netušila.

Motýl symbolizuje osobní transformaci, znovuzrození, proměnu. Dodává odvahu a naději ke změně.

Kolibřík přináší léčení, radost, lásku a náhled věčnosti i do těch nejmenších skulinek, kde je zapotřebí. Kolibřík nás navádí k tomu, abychom vystoupili z lineárního kauzálního času a pochopili, že to co se stalo v minulosti nebo co se může stát v budoucnosti, není zdaleka tak podstatné jako to, co se vyjevuje právě teď. Připomeň si, jak je důležité zastavit se na okamžik a ocenit jeho dary. Napij se zhluboka sladkého nektaru života. 

(z webu https://www.neosaman.cz/2016/silove-zvire-kolibrik/)

Obraz byl dotvořen po absolvování, již zmiňovaného, kurzu Fondation. A po shlédnutí filmu, Somewhere in Time (český překlad Kdysi dávno) z roku 1980. Doporučil jej Gary Douglas, v rámci Accessu pro Českou republiku. Hudba z něho ZDE.

VÝZNAM A PŘÍNOS OBRAZU

Nese v sobě bouři pocitů, jejich různorodost od radosti, lehkosti, lásky, touhy, přes svobodu až k hluboké bolesti. Škála není zdaleka konečná.

Teprve ve chvíli, až toto vše v sobě přijmeme, nebojujeme s žádnou sloužkou sebe samamáme skutečně na výběr, co chceme žít - Máme svobodnou volbu - Beze strachu, ten je jen jednou z možností - Známe všechny svá zákoutí a víme, že ani ten nejtemnější kout, není tak tmavý, jak se zdá, než se do něho bojíme nakouknout.